Dijital Pazarlama Nedir

Dijital pazarlama Ajansı

Dijital pazarlama ajansı, sizin dijital dünyada var olabilmek için yapmanız gereken tüm dijital çalışmaları yapar. Bu dijital çalışmalar; orijinal fikirlerle yapılmalı, disiplinli ve sürekli olmalıdır. Dijital pazarlama hizmetlerinin başında web sitesi yada e-ticaret sitesi gelir. Web sitesi bir markanın kimliğidir ve yapılan araştırmalara göre insanlar bir markayı araştıracakları zaman ilk baktıkları yer web sitesidir. Daha sonra web sitesini yukarılara taşımak ve site tarfiğini arttırmak için SEO ve SEM hizmeti verilir.

SEO, arama sonuçlarında organik olarak gözükmenizi sağlar ve insanların en çok güven duyduğu durumların başında gelir. SEM, en bilinen kullanımı ile Google Adwords, ise arama motorunda yada çeşitli web sitelerinde reklamınızın görünmesini ve markanızın öne çıkmasını sağlar. Bir çok marka bu reklamlarla ‘markalaşmayı’ ve tanınmayı başarıyor. Dijital pazarlama ajansının vereceği tamamlayıcı hizmet de sosyal medya yönetimidir. Bugün sosyal medya marka ve ürün tanıtımının yanında, doğrudan satış noktası olarak da kullanılıyor. Hatta çok yakın bir zamanda Facebook ve Instagram online satış  hizmeti verecek. Bu durumda sosyal medya kanallarını yönetemeyen bir marka rakiplerinin gerisinde kalmayı kabul etmiş olur. Sosyal medya hizmeti ile markaya sosyal medya hesapları açılır, orijinal içerikler paylaşılarak takipçi kazandırılır.

Tüm bu dijital çalışmalar markanızın değerini ve satışlarını yükseltir, aynı zamanda markanın yerini güvenli bir zeminde sağlamlaştırır.

Biz Neler Yapıyoruz?