Dijital Pazarlama; Varoluşundan bugüne kadar insanlar, ellerindeki araçları ve imkânları kullanarak diğer insanları etkilemeye çalışıyor. İnsan sesi bu konuda ilk araçtı. Daha sonra birileri mağara duvarlarına bir şeyler çizmeye başladı. 15. Ve 16. Yüzyıllarda matbaacılığın gelişmesi ile daha geniş kitlelere daha düşük maliyetler ile ulaşmanın yolu açılmış oldu. 17. Yüzyılda İngiltere’de yayınlanan gazetelerde ilk reklamlar görülmeye başladı ve bu daha sonra bütün dünyaya hızla yayıldı.

Onsekizinci [18.] ve Ondokuzuncu [19.] Yüzyılda büyüyen gazete reklamcılığının yanında posta ile sipariş reklamcılığı ortaya çıktı. Ayrıca 1843 yılında ilk reklam ajansı kuruldu.

Yirminci [20.] Yüzyılda ise radyonun keşfi ile reklam veren firmaların müşterilerine ulaşabileceği yeni bir reklamcılık çağı başlamış oldu. Ardından televizyonun devreye girmesi ile reklamcılık yeni bir boyut kazandı. Bu yüzyılın sonuna doğru ise internetin keşfi ve kitleler için değerli bir iletişim ve iş aracı haline gelmesi ile Dijital Pazarlama çağı başladı.

Dijital Medyanın Gücü

Günümüzde her geçen gün televizyon izleyici sayısı düşüyor ve basılı medyanın tirajı azalıyor. Kısacası eski yöntemler etkisini yavaş yavaş yitiriyor. Dijital medya ise tüm medya araçlarından daha güçlü duruma gelmiş ve bu gücünü daha da artırıyor.

Televizyonun 50 milyon haneye ulaşması 22 yıl sürerken, internetin bu seviyeyi yakalaması sadece 5 yıl sürdü.

Kitle iletişim araçları ile yapılan pazarlama, artık tüketicileri daha önceleri etkilediği kadar etkilemiyor. Bu durumu ortaya çıkaran en önemli sebep, Tüketicilerin yüzlerini internete çevirmesi, boş zamanlarında daha fazla dijital dünya da zaman geçirmeleridir. Artık ürün ve Hizmetlerimizin tanıtımı ve tüketiciler ile buluşmasının aracı ise hiç kuşkusuz Dijital Pazarlama dır.

  • Web Sitesi-İnternet Sitesi

  • Seo-Arama Motoru Optimizasyonu

  • Sosyal Medya

  • E-Posta

  • Mobil Pazarlama

  • E-Ticaret

  • Sem-Arama Motoru Pazarlamacılığı

  • Ölçümleme

Donec quam est, suscipit vel ligula ut, aliquet maximus libero. Pellentesque finibus tellus vitae dolor lacinia eleifend. Vivamus convallis nunc ante, ac placerat turpis imperdiet in. Aenean posuere tortor vitae mi mollis tempus.ar nibh eget ullamcorper rutrum. Duis nec lobortis ex. Nunc ac semper sapien, a lobortis augue. Morbi ullamcorper erat vel nunc euismod, at condimentum turpis iaculis. Aliquam pretium blandit ultrices.

Learn From Google Analytics

Suspendisse eu lectus tempus, feugiat enim in, lacinia augue. Cras scelerisque risus vel nulla dictum vehicula. Phasellus vel massa massa. Curabitur a turpis vitae ipsum tempor varius. Etiam iaculis purus vitae velit blandit posuere. Cras scelerisque volutpat bibendum. Donec a justo sapien. Phasellus condimentum volutpat ex eget consectetur. Mauris vulputate aliquet commodo. Aliquam dictum tristique risus vel cursus.

Nulla sit amet nunc massa. Praesent sed est pellentesque, varius tellus non, efficitur nisi. Sed sit amet purus in odio varius tincidunt. Mauris ut ante lobortis, elementum orci efficitur, bibendum leo. Nulla fringilla porttitor congue. Nunc ac semper sapien, a lobortis augue. Morbi ullamcorper erat vel nunc euismod, at condimentum turpis iaculis. Aliquam pretium blandit ultrices.

Ut porttitor bibendum velit. Vivamus urna lorem, dapibus in odio nec, dapibus maximus risus. Vivamus eleifend vulputate egestas. Curabitur in diam eget lorem vehicula scelerisque. Mauris neque nibh, scelerisque ac malesuada at, feugiat a nisl etiam pulvinar nib.